ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ВЕЛИГДЕН ДО ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите православни верници, свештенството на МПЦ, на вработените, своите купувачи, деловни партнери и соработници им го честита најголемиот христијански празник Велигден. Посакувајќи им на православните граѓани празничните денови да ги минат во добро здравје, со христијанска љубов, во хармонија и радост со семејствата, компанијата посакува со празничен благослов, Христовото воскресение да донесе бериќет за личен и професионален развој на граѓаните и за просперитет на Македонија. ХРИСТОС ВОСКРЕСНА. НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА. ЗА МНОГУ ГОДИНИ!Adora_Veligden_chestitka